Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22
Stary 18.12.2023, 20:16
Mixu napisał(a):Wyświetl post
Brawo Koala. Widać że dzisiaj leki wyjątkowo dobrze weszły
Polemizowanie z ludźmi, którzy nie widzą różnic w sytuacji Lecha, a sytuacji Wisły i próbują wmawiać, że obcokrajowcy w drużynach i sztabach trenerskich nie mają nigdy sukcesów i są problemem, a nie szansą, nie zasługują na jakiekolwiek słowa komentarza.

Podobnie jak obarczanie obcokrajowców winą za porażki czy złe wyniki, do których w głównej mierze przyczyniali się fatalni polscy trenerzy, działacze, czy pozostali polscy zbyt słabi zawodnicy w drużynach (takich przypadków też było pełno).

Zresztą nawet w tym Lechu Poznań postawienie na Hiszpana Bakero i obcokrajowców dało wspaniały efekt w postaci kapitalnej gry w Lidze Europy i historycznego zwycięstwa z Manchesterem City 3:1. W tamtym Lechu bardzo ważną rolę odgrywali obcokrajowcy, bez których drużynie nie udałoby się odnosić ówczesnych sukcesów (np. Rudnevs, Stilic, Arboleda, Buric, Luiz Herniquez, Injac, Djurdjevic, Krivets itd.).

U nas postawienie na Hiszpana Carrillo dało skok jakościowy w grze drużyny, podobnie jak postawienie na Hiszpanów przed rokiem i to pomimo beznadziejnego Sobolewskiego wraz ze sztabem trzymanego na siłę przez właściciela.

Powinny liczyć się umiejętności i możliwości oraz finanse, a nie paszport. Jak ktoś chce dawać zarabiać polskim menedżerom łatwe pieniądze za wciskanie do polskich klubów marnych zawodników i trenerów kosztem obcokrajowców, jego sprawa. Ale niech nie próbuje dorabiać do tego chorych ideologii i przekłamywać historyczne fakty na modłę swojego idola Jerzego Urbana.
Ostatnio edytowane przez Markus : 18.12.2023 o godz. 20:39.
Odpowiedz cytując