Wyświetl pojedynczy post
Grisza1
Moderator
 
Od: 05.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3588
Stary 18.12.2023, 12:25
Dziewięć meczów mamy poza Reymonta, w tym jeden na terenie neutralnym (z Odrą Opole w Bełchatowie), sześć z drużynami z miejsc 11-18 i dwa mecze z drużynami wyżej obecnie notowanymi (Arka Gdynia i Wisła Płock). Trzy punkty trzem punktom nie równe, bo wygrywając z Arką, możemy się z nią zrównać punktami albo stracić do niej dystans na sześć oczek. Jeśli chcemy walczyć ekstraklasę, nie możemy się bać Resovii czy Chrobrego Głogów na wyjeździe.
No a u siebie z czołówką po prostu trzeba wygrywać. Zdobyliśmy 31 punktów w 19 meczach, musimy zdobyć tyle samo w 15 meczach. Myślę, że 62 punkty w tym sezonie powinny dać awans. Zatem Wisła ma do zdobycia 45 punktów, zdobyć musi 31, stracić ok. 14 punktów, czyli z cztery porażki plus jakiś remis w 15 meczach. Nie jest to jakaś mega komfortowa sytuacja, ale i tragedii nie ma, jakiś tam bufor jeszcze jest. Dwa mecze pod wodzą Jopa, wydarta wygrana z Katowicami za Sobola dały Wiśle jako taki komfort.
Stan Valckx : - To już byłaby rozmowa o przegrywaniu, dlatego jej nie podejmę.
Odpowiedz cytując