Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#65
Stary 12.12.2023, 16:08
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Nie wierzę, że problemem Alfaro był Sobol.
Problemem Alfaro był Sobol, tak jak był on problemem dla całej drużyny i większości innych zawodników. Sobolewski nikogo przez czas swojego trenowania nie rozwinął, niemalże wszystkich natomiast zwinął.

To nie jest kwestia wieku Hiszpana: taki sam zjazd formy zanotował na przykład dużo młodszy Duda, czy niewiele młodszy Łasicki. 32 lata to nie jest wiek uniemożliwiający utrzymanie w miarę stabilnej i dobrej dyspozycji przez całą rundę.

Błędy w podaniach i złe reakcje biorą się w tym przypadku głównie z ciągłego grania na nie odpowiadającej mu pozycji. Gdyby choć raz zagrał w roli lewego pomocnika i nadal prezentowałby się tak samo źle, uprawniałoby to do mówienia, że jest bardzo słaby piłkarsko i się nie nadaje lub nie jest w stanie fizycznie wytrzymać trudów rozgrywek.

Na razie tego powiedzieć nie można, pokazał, że pod względem wyszkolenia jest odpowiednim zawodnikiem dla potrzeb Wisły. Problem tkwił więc w czym innym.

To coś to kilka miesięcy trenowania pod ręką Sobolewskiego i grania w egzotycznej dla siebie roli i niezrozumiałej taktyce.
Odpowiedz cytując