Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#63
Stary 12.12.2023, 13:19
Główny problem Alfaro był bardzo prosty: Sobolewski.

Po przyjściu do Wisły prezentował się lepiej niż obecnie, bo kilka miesięcy treningów pod ręką naszego byłego już na szczęście sztabu i trenera, oraz ich pomysły taktyczne, były dla niego niczym plagi egipskie.

Sobolewski niszczył go tak jak Tachiego przenosząc na zupełnie inną pozycję niż nominalną (wcześniej grywał i przychodził do Wisły jako lewy pomocnik), próbował wcisnąć w swoją idiotyczną koncepcję gry ofensywnej, która jak wiemy owocowała jedynie bezsilnością w zderzeniu z jakimkolwiek zorganizowanym w tyłach przeciwnikiem.

On powinien grać na lewym skrzydle, gdzie miałby więcej przestrzeni i możliwości gubienia krycia w grze jeden na jeden, pokazywania swojego odejścia od rywala, umiejętności dogrania piłki z boku. Potrafi bardzo dobrze pracować w defensywie, więc nasza lewa strona i pod tym względem skorzystałaby (Goku broni bardzo słabo). Myślę, że wtedy wielu krytyków Alfaro zaskoczyłby bardzo pozytywnie. Nie byłbym zdziwiony jeśli nowy trener (lub nawet jeszcze Jop) widząc jak sytuacja wygląda spróbowałby zrobić ten dość oczywisty manewr, na którym wszyscy mogą skorzystać.
Ostatnio edytowane przez Markus : 12.12.2023 o godz. 13:21.
Odpowiedz cytując