Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#444
Stary 08.12.2023, 14:55
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Mówisz że Jan Urban w Osasunie nie miał tyłu Hiszpanów?

Ciekaw jestem czym różni się posiadanie w kadrze 18 obcokrajowców jak u nas w sezonie 11/12 czy w sezonie spadkowym, od tej gdy teraz mamy ich w kadrze 11. Skala trudności nawet większą w 1 przypadku.
Urban faktycznie trenował już dużą grupę hiszpańskich piłkarzy (w czym z grona polskich trenerów jest absolutnie wyjątkiem), ale ani wtedy, ani później poza jednym czy dwoma epizodami trenerskiej kariery nie pokazał, że jest dobrym szkoleniowcem, który potrafi rozwijać swoje zespoły i piłkarzy czy realizować długofalowe cele.

Nie z każdego polskiego trenera styczność z zachodnią piłką robi świetnego i wartościowego szkoleniowca.

W tej osiemnastce obcokrajowców z sezonu 2011/12 ilu było Hiszpanów? I to kontraktowanych i utrzymanych w realiach dzisiejszego budżetu klubu? Masz odpowiedź odnośnie jednej z podstawowych różnic.

A skoro już sięgamy tak daleko...Sezon 2011/2012, zwieńczony wspaniałą grą w Lidze Europy i poprzedzony zdobyciem przez Wisłę Mistrzostwa Polski, a także późniejsze sezony, w których większa ilość obcokrajowców niż Polaków w składzie pozwalała spokojnie utrzymać się w Ekstraklasie, pokazują, ile dobrego mogą wnieść.

Pokazują to także przykłady innych polskich drużyn, które już od dawna coraz częściej w meczach wychodzą większą ilością obcokrajowców niż Polaków. Pokazują to wreszcie przykłady klubów zachodnich, które już od dekad często mają w swoich pierwszych jedenastkach więcej obcokrajowców niż rodzimych piłkarzy.

Niektórzy znów próbują tu zawracać kijem Wisłę ku czasom PRL-u, które jak widać ubóstwiają.
Ostatnio edytowane przez Markus : 08.12.2023 o godz. 16:25.
Odpowiedz cytując