Wyświetl pojedynczy post
stary dziad
Senior Member
 
Od: 04.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#24
Stary 05.12.2023, 14:30
Jagul napisał(a):Wyświetl post
Żurawski, Frankowski, Sarnat, Baszczyński, Kosowski, Szymokwiak. Kulawik, Pater
Żurawski, Kosowski, Szymkowiak, Kosowski to nie są "legendy"?
No daj spokój...

Baszczyński? No można dyskutować...

Sarnat, Pater ,Kulawik- no gdzie Rzym , a gdzie Krym...

Tak w ogóle, pojęcie LEGENDA jest bardzo nieostre a wręcz w dzisiejszych czasach nieadekwatne.
Czas realnych legend ( rozumianych jako piłkarzy grających od wychowanka do końca kariery w jednym klubie, odciskających swoje piętno w historii drużyny) zakończył się w latach siedemdziesiątych , góra osiemdziesiątych.
Nastąpiło to w momencie jak w piłce zaczął rządzić pieniądz.

Teraz pod pojęciem "legenda" kryje się raczej zawodnik, który grał w danym klubie, osiągnął wraz z tym klubem sukcesy, wywierał na jego grę niekwestionowany wpływ oraz pokazywał w grze charakter i umiejętności.

No to popatrzmy na Sobolewskiego w Wiśle.
Jako zawodnik 9 lat gry, 4 mistrzostwa , gra w pucharach, kapitan zespołu przez parę lat.

A jako trener?
Sukcesy:
Wieloletni asystent , samodzielne poprowadzenie Wisły w słynnym meczu z corupcjovią 1:4 (+jako bonus "zaoranie" Probierza)
Porażki:
Ostatni rok, choć nie należy zapominać o fantastycznej serii wiosennej
Każdemu z cracovii to mówię- Wisła to klub z piękną , przedwojenną tradycją , założony przez Polaków .Po wojnie na parę lat został "siłowo" przejęty przez resort . Tak samo jak Polska została wbrew woli narodu przejęta przez komunę . I co , Polski też się wstydzisz i na nią plujesz ?!
Odpowiedz cytując