Wyświetl pojedynczy post
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#203
Stary 27.11.2023, 19:17
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Jakby Wisła nie płaciła dostawcom to nie dostałaby licencji.
Ale wiesz, że to nieprawda? Są dwa rodzaje zobowiązań, czyli potocznie "długów" - tzw. licencyjne, w których nie można mieć zaległości na wskazane w podręczniku licencyjnym daty (ale tylko wobec wybranych, chronionych grup - piłkarze, kluby, ZUS itp.) oraz pozostałe, które mogą być przeterminowane nawet po kilka lat, a badane są przez komisję licencyjną tylko ogólnie, pod kątem tego czy klub jest jeszcze w takiej sytuacji finansowej, żeby mimo tych długów przetrwać sezon licencyjny.

No więc od lat różne kluby spychają spłatę tych wszystkich długów pozalicencyjnych gdzieś na szary koniec, pokazując bardziej lub mniej wiarygodne prognozy, że "kiedyś" je spłacą, a komisja licencyjna to puszcza, bo tak naprawdę interesuje ją tylko i wyłącznie ochrona wierzycieli licencyjnych oraz integralność rozgrywek.
Odpowiedz cytując