MaLk napisał(a):

Tymczasem nadejszła wiekopomna chwiła i w MSiG ukazało się ogłoszenie o zwołaniu walnego zgromadzenia spółki na 18 grudnia o godz. 10.00.
Z ciekawostek - przy okazji planowana jest zmiana statutu spółki, która między innymi upoważnia zarząd do praktycznie swobodnego podnoszenia kapitału zakładowego bez pytania o zgodę pozostałych akcjonariuszy (tak jak to kiedyś było z "nowym trio"), a także prawo rady nadzorczej do tego, żeby sobie sama kogoś dokooptowała do składu - również bez uchwały akcjonariuszy.
Dodatkowo zarząd zyskuje nowe uprawnienia kosztem rady nadzorczej. Niezmiernie ciekawym jest szczególnie to proponowane postanowienie, w którym uchyla się obowiązek zarządu do informowania rady nadzorczej [a więc także np. przedstawiciela Socios w RN] o podjętych przez zarząd uchwałach czy aktualnej sytuacji spółki, transakcjach lub okolicznościach mogących wpływać na sytuację majątkową spółki, w tym jej rentowność czy płynność.
Przyznaję, że budowa klubu według deklarowanych przez Jarosława Królewskiego założeń:
"Chciałbym kiedyś doprowadzić do tego, że klub bedzie w dużej większości własnością kibiców. (...) Moja wizja klubów piłkarskich jest jak zdecentralizowanego internetu, w którym uczestniczy się aktywnie w życiu klubu - decyzje są rozproszone a prezes jest bardziej organizatorem niż władcą." [cytat z uzasadnienia odrzucenia inwestora w czerwcu br.]
przybiera coraz wyraźniejsze kształty...
|
Nie znam się na tym, co to może oznaczać?
Na czuja wygląda jak przygotowanie do sprzedaży w perspektywie kilku miesięcy albo ułatwienie dofinansowania spółki, aby np. sprawniej można było reagować na bieżące potrzeby, wymagania formalne?
Dla kontekstu, wpadł też wpis na Socios po spotkaniu komisji, że generalnie przebiegło bardzo dobrze i na 30.11 Wisła spełnia wszystkie wymogi licencyjne.