Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2631
Stary 04.11.2023, 10:19
Sobolewski psuje drużynę i zawodników. Każdy to widzi od dawna poza Królewskim.

Chciałbym w końcu zobaczyć choć jeden mecz tej ekipy bez jego autorskich pomysłów i geniuszu taktycznego, którym się chwali podczas konferencji prasowych.Bez tych wszystkich udziwnień i chorych inicjatyw, których nikt kompletnie nie rozumie, a już na pewno nie rozumieją jego piłkarze.

Czyli zaczynając od ustawienia: Alfaro nie na dziesiątce, tylko na nominalnej pozycji lewego pomocnika, Goku nie na lewej pomocy, tylko na środku jako ofensywny, Rodado znów jako napastnik, a nie ofensywny pomocnik. Od tego można byłoby zacząć.

Obecny system się nie sprawdza, więc trzeba go zmienić lub mieć pod ręką alternatywny. My nie mamy nic: ciągle ten sam model łatwy do przeczytania dla rywali zorganizowanych w obronie i po prostu broniących się w okolicy własnego pola karnego. Do rozbijania tej obrony nie mamy odpowiedniej koncepcji ataku pozycyjnego. Polskie kluby od zawsze mają z nim problem, ale my mamy Hiszpanów, którym powinno iść łatwiej,lecz którzy grają nie na swoich nominalnych pozycjach i stąd nie zawsze odnajdują się w reakcjach zespołowych, które z kolei zresztą jak widać na treningach kompletnie są niedopracowywane.

Sobolewski ze swoim sztabem nie potrafią nawet dopracować wykonywania stałych fragmentów gry. O dośrodkowaniach już nie będę pisać: Szot ma tu teraz ten sam problem, który miał niegdyś Gruszkowski, za chwilę podawać ze skrzydła oduczą się pozostali zawodnicy. Zresztą chyba wszyscy się czegoś pod ręką tego sztabu oduczają, a uczą jedynie bezradności i chaosu.
Ostatnio edytowane przez Markus : 04.11.2023 o godz. 10:34.
Odpowiedz cytując