Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#148
Stary 02.11.2023, 18:36
Holendrzy zbudowali i stworzyli zespół, który zdobył Mistrzostwo Polski oraz bardzo udanie zagrał w Lidze Europejskiej. Będziesz temu zaprzeczał? To jest zespół, który nie był w stanie wywalczyć miejsca dającego grę w pucharach i w kolejnym sezonie? Litości.

Zadziałały wówczas konkretne sprawy, na czele z tradycyjną żonglerką trenerami, atmosferą końca epoki, bo Cupiał już nie krył, że ma dość i odchodzi. O dobrą atmosferę zadbał również wiosną Bednarz ogłaszając zapaść wszystkiego. Jeszcze później także kibice, słynna akcja z bombardowaniem własnego stadionu itd.

Tworzenie profesjonalnego działu skautingu to nie zadanie na rok, podobnie jak budowa sprawnej akademii. Holendrzy robili tu to, co mogli w ramach danych im przez górę możliwości i czasu. Ilu innym polskim klubom udało się stworzyć w rok świetny skauting i akademię? Niektóre próbują to robić już od 10-leci z marnym skutkiem, ładując w to również spore jak na Polskę czy siebie środki. Pewnie, że wiele rzeczy można było zrobić wtedy inaczej i być może lepiej. Ale nie oznacza to, że był to zły czas dla Wisły, szczególnie w porównaniu z tym, gdzie znaleźliśmy się półtora roku temu. Bardzo żałuję, że wtedy w 2011 roku nie mieliśmy takiego Kiko i to na niego nie postawił Cupiał.

A późniejsze lata wyglądały marnie przede wszystkim dlatego, że do władzy doszli kibice, pojawił się Meresiński, potem kryminalne historie i zarządzanie Marzenki, sprzedawanie klubu anonimowym słupom z Azji. Większość czasu, który wymieniasz po odejściu Cupiała to był cyrk na kółkach i rozkradanie wszystkiego.

Natomiast Cupiał odszedł nie dlatego, że Telefonika miała gorszy okres, ale przede wszystkim dlatego, że się wypalił jako właściciel i przestał wierzyć w realność swojego marzenia o Lidze Mistrzów. A niestety nic innego już go wtedy nie interesowało, żadna Liga Europejska, kolejne mistrzostwa. Gdyby mu dalej zależało, nikt nie zmusiłby go do odejścia z klubu.
Ostatnio edytowane przez Markus : 02.11.2023 o godz. 19:34.
Odpowiedz cytując