Karherop napisał(a):

Jak już wspominamy...
Tamta Wisła juz była pogrążona w momencie zdobycia MP i poczynienia takich a nie innych wzmocnień. Ten budżet nie spiął by się nawet w przypadku awansu do LM, bo premie dla zawodników, sztabu i Valckxa zjadłby większość kwoty jaką UEFA wyplacilaby za awans.
Klub mógł uratować tylko wysoki transfer ale... większość zawodników ściąganych do klubu była z minimalną szansa na zarobek transferowy, albo były to wypozyczenia. Najlepszego w kadrze Meliksona opylono za 1 mln euro. Dramat.
Wspomnienia sukcesów są fajne, ale to najsmutniejsze mistrzostwo. Bo pogrążajace Wisle w przepaść.
|
Nie było żadnego pogrążenia się Wisły w przepaść z powodu tego tytułu. Skąd te dane o jakiś premiach przekraczających nawet możliwe wpływy z Ligi Mistrzów? Z tego samego źródła, które uważa Sobolewskiego za wybitnego trenera?
Nasz klub długi miał już wcześniej i to ogromne. Ten jeden sezon znacząco nic tu nie zmieniał.
Zmieniło natomiast wycofanie się Cupiała z dalszego finansowania Wisły. Zmieniała też słaba gra w lidze, na którą wpływ miały beznadziejne decyzje zarządu dotyczące ciągłych zmian na stanowisku trenera.