Wyświetl pojedynczy post
skarabeus
Senior Member
 
Od: 02.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2569
Stary 30.10.2023, 10:31
FraMat
Twoj komentarz, ktory zapoczatkowal dyskusje, jest odbiciem poziomu inteligencji i rozumienia pilki noznej przez samego partacza na lawce trenerskiej.

on, tak samo jak i ty, nie rozumiecie, ze kiedy gra sie 10 na 11 i znika zawodnik w srodku pola, to zeby miec szanse na pozytywny wynik (grajac w 10tke, pozytywny jest nawet remis) trzeba ta strefe boiska zabezpieczyc.

Mogl to zrobic partacz na dwa sposoby. Zdjac Alfaro i w jego miejsce wprowadzic Sapale, albo zdjac Rodado i w jego miejsce wprowadzic Sapale.
W pierwszej opcji gralibysmy na wysunietego napastnika, ktory przy odrobinie szczescia, przy dobrze przygotowanej druzynie do gry w 10tke cos by ustrzelil.

W drugiej opcji gralibysmy trzema ofensywnie usposobionymi pomocnikami (Baena, Villar, Alfaro), ktorzy maja predyspozycje do wymiany pozycji, wchodzenia w strefe napastnika z glebi pola i to mogloby zaskoczyc rywala. Tak jak padla bramka dla nas.



Ale wiesz czemu nie doszlo do zadnych zmian? Bo partacz uznal, ze wystarczy ofensywnego pomocnika cofnac na defensywnego i ten sobie poradzi I to pokazuje, ze nie mamy zadnych schematow gry w 10tke wypracowanych. Gdyby wypracowane byly to najpozniej 3-4 minuty po czerwie bylyby zmiany (lub zmiana) i korekta ustawienia



koszulkowy pracuje w Krakowie jakies 2,5 roku. Pierwszym trenerem jest rok. Czy my potrafimy zagrac jakakolwiek akcje druzynowo? Nie bazujac tylko na indywidualnych umiejetnosciach pilkarzy?

Ogladalem w ten weekend mecz Slaska z Ruchem. Druga bramka Slaska to pokaz tego, jak wyglada reka trenera odcisnieta na druzynie. Piekna, skladna, zespolowa akcja 4 czy 5 zawodnikow.

U nas szczytem zespolowosci jest udzial dwoch zawodnikow. Czyli podajacy i odbiorca podania, ktory indywidualnym wodotryskiem strzela bramke.

Ta bramka Slaska pokazuje, jak tam kazdy z zawodnikow wiedzial, gdzie ma biec, ze dostanie podanie, i co ma pozniej z pilka zrobic. To sie cwiczy na treningach, to sie pokazuje zawodnikom podczas sesji taktycznych. Bo najpierw zawodnik musi wiedziec co ma robic, a pozniej probowac to robic w odpowiednim czasie na boisku i to sie wypracowuje na treningu wlasnie.

I czekaj, czekaj. Ile to Magiera jest trenerem? od konca minionej rundy? mial jeden pelny cykl przygotowawczy?

Gdzie ta wroclawska zbieranina kopaczy byla pol roku temu? Prawie w 1 lidze. Gdzie jest dzisiaj? na 1 miejscu w ekstraklasie.
To jest wlasnie reka trenera. Pana Trenera. Nieudacznicy beda potrzebowac lat i wsparcia forumowych klakierow, zeby moze w koncu zaliczyc taki progres wynikow. Ale tylko pod warunkiem, ze dostanie 15 zawodnikow ponad lige, w ktorej gra bo 11 to za malo sa przeciez kontuzje, kartki etc
Odpowiedz cytując