skarabeus napisał(a):

A masz swiadomosc Kurz, ze to trener odpowiada za przygotowanie zespolu do gry w obronie? I ze wlasnie na boisku widac, ze nie zrobiono nic zeby druzyna lepiej bronila? Ze chocby karny pokazuje, ze tam jest ped na pale, bez zadnego skladu i ladu? Czyli nie cwiczono sytuacji w ktore bramkarz obroni...
To sa podstawy, ktorych nie ma. Podstawy, za ktore odpowiada trener. W przypadku Wisly "trener".
|
Taktyka to jedno. Wykonawcy drugie. Jeśli nie masz odpowiednich, nie pomoże im żaden trener i ustawienie. Przeżyliśmy przecież w Wiśle takich, którzy popełniali na każdym etapie swojej kariery dokładnie takie same błędy. Nie da się również za pomocą taktyki zmienić predyspozycji zawodników. Jeśli potrzebowałeś wojownika, skutecznego w grze defensywnej sprowadzałeś Sobola, a nie Sebka Milę. Problemem Wisły jest to, że przy tak ambitnym sposobie gry, ma bardzo przeciętnych obrońców i raczej bandę Sebków niż Soboli. Nie bez powodu czegoś takiego nie próbuje grać prawie nikt w Polsce, a nieliczni, którzy grają, w dodatku udanie, to tuzy krajowej piłki z odpowiednią mamoną.