Markus napisał(a):

Niekoniecznie. Jeśli dzięki Kiko pozyskamy jeszcze kolejnych Hiszpanów takich jak Carbo, będziemy w stanie stworzyć zespół, który również w Ekstraklasie może być bardzo mocny w ofensywie i dominować w posiadaniu piłki. Kiko potrafi też ściągać piłkarzy defensywnych o odpowiedniej jakości, dajmy mu tylko spokojnie pracować tworząc do tego odpowiednie warunki.
Ta droga na przestrzeni najbliższych lat może dać nie tylko pewne utrzymanie się w Ekstraklasie. Nie widzicie jak dobrych piłkarzy jesteśmy teraz w stanie ściągać z Hiszpanii dzięki niemu?
|
Poczekajmy na konfrontację Carbo i piłkarzy, których ściągnie/ściągnął Kiko z dżynami ekstraklasy. Wtedy przekonamy się, jaki poziom rzeczywiście prezentują. Osobiście nie wyciągam żadnych daleko idących wniosków. Może dadzą rade, może nie.
Sama dominacja niewiele nam da, jeśli będziemy bronili tak jak teraz.
Sztuką będzie stworzenie drużyny, która radzi sobie dużo lepiej w defensywie (co jest kluczem do ewentualnego utrzymania) i jednocześnie nie traci atutów z przodu. To już wymaga nie tylko nosa Kiko, ale i kasy. I pewnie lepszego trenera, którego nie będzie do czasu, kiedy zrobi się naprawdę źle.