Wyświetl pojedynczy post
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#110
Stary 09.10.2023, 22:24
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Tutaj nie o ekscytację chodzi. Drużyna, która najprawdopodobniej awansuje bezpośrednio może sobie pozwolić na 13 porażek. To nie jest wyzwanie ponad siły, nawet Wisły prowadzonej przez Sobola. Teoretycznie przed nami łatwiejsza część rundy. Zostali nam potencjalnie słabsi przeciwnicy. Nie wiem dlaczego w 6 następnych kolejkach nie mielibyśmy zapunktować jak w ostatnich 6. Co dałoby nam 11 punktów. Potem przed przerwą jeszcze dwa spotkania. Jedno zwycięstwo jest realne. Co łącznie dałoby 31 punktów. W rundzie wiosennej trzeba to przynajmniej powtórzyć (możemy 5 razy przegrać i 2 razy zremisować) i jesteśmy w domu.
Runda wiosenna będzie trudna, przynajmniej z dwoch powodów:
- zagramy tylko 6 z 15 spotkań u siebie
- dojdzie mityczna presją

W innym temacie pisałem że 12 z 24 pkt jakie zostały to obowiązek tej ekipy w tej rundzie. Po prawdzie jednak, żeby nie grać znowu z nożem na gardle wiosna trzeba zdobyć keszcze te 17-18 pkt. Wszystkie drużyny z czołówki mają swoje problemy, więc warto to wykorzystać. Na wiosnę kilka ekip które poczują szansę awansu się wzmocnią (Lechia, Płock, Miedź, Łęczna) i scenariusz sezonu może być zgoła odmienny od 22/23. Możemy jeszcze bronić miejsca premiowanego awansem po zimie.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 09.10.2023 o godz. 22:26.
Odpowiedz cytując