ciacho napisał(a):

|
Co za kolejka.. właściwie każdy jeden wynik korzystny dla nas...
|
To nie tyle kolejka pod nas, co po prostu kuriozalnie wyrównana liga w tym sezonie.
Przeglądając kilka lat wstecz, tabele po 11 kolejkach to w oczy się rzuca komiczne spłaszczenie które mamy obecnie.
Zespoły z miejsc 1,2,3 mają po 24,21,19 pkt
Ostatnie trzy zespoły mają po 9,9,9 pkt
To zaledwie 11 pkt różnicy pomiędzy miejscem awansu, a miejscem spadkowym
Choćby w sezonie 20/21 to było...21 pkt różnicy, a druga drużyna w tabeli miała 28 pkt
Czołowe 3 zespoły ligi zdobyły wówczas po 11 kolejkach 79 pkt, (ostatnie 3 zespoły z kolei 13 pkt).
Teraz analogicznie teraz 64 pkt i 27 pkt.
Liga stała się bardziej wyrównana, ale wcale bym nie powiedział że za sprawą silnej czołówki. Zresztą obecni beniaminkowie esa pokazują jak mocne są zespoły 1 ligi.