Wyświetl pojedynczy post
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#87
Stary 08.10.2023, 22:04
ciacho napisał(a):Wyświetl post
Co za kolejka.. właściwie każdy jeden wynik korzystny dla nas...
To nie tyle kolejka pod nas, co po prostu kuriozalnie wyrównana liga w tym sezonie.

Przeglądając kilka lat wstecz, tabele po 11 kolejkach to w oczy się rzuca komiczne spłaszczenie które mamy obecnie.

Zespoły z miejsc 1,2,3 mają po 24,21,19 pkt
Ostatnie trzy zespoły mają po 9,9,9 pkt

To zaledwie 11 pkt różnicy pomiędzy miejscem awansu, a miejscem spadkowym

Choćby w sezonie 20/21 to było...21 pkt różnicy, a druga drużyna w tabeli miała 28 pkt

Czołowe 3 zespoły ligi zdobyły wówczas po 11 kolejkach 79 pkt, (ostatnie 3 zespoły z kolei 13 pkt).

Teraz analogicznie teraz 64 pkt i 27 pkt.

Liga stała się bardziej wyrównana, ale wcale bym nie powiedział że za sprawą silnej czołówki. Zresztą obecni beniaminkowie esa pokazują jak mocne są zespoły 1 ligi.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 08.10.2023 o godz. 22:10.
Odpowiedz cytując