Wyświetl pojedynczy post
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2381
Stary 30.09.2023, 14:46
wolfy napisał(a):Wyświetl post
A większość polskich piłkarzy na poziomie Hiszpanów:
- chce zarabiać więcej
- chce grać w Ekstraklasie.
Tutaj zgoda. Dodatkowo bym powiedział, że większość polskich piłkarzy na tym poziomie nawet akceptując grę w I lidze niekoniecznie akurat chciałaby do Wisły, bo wie jakie tutaj są... hmmm... specyficzne uwarunkowania.

Cytat:
W klubie nigdy nie ukrywali że Hiszpanie są tańsi niż grający na podobnym poziomie Polacy. Weźmy takiego Carbo, Rodado albo Alfaro - stać by nas było na krajowy odpowiednik?
Pewnie nie, ale tutaj dyskutuję z tym, że ktoś po drugiej stronie nie ustawia "krajowego odpowiednika", tylko młodzieżowca grającego za kilka razy mniejszą pensję.

Nasz podstawowy problem nie polega na tym, że klub uznał, że wolimy zatrudniać Hiszpanów od Polaków, ale na tym, że uznał, że wystarczy kupić dobrych, ale i stosunkowo drogich (na tle I ligi) Hiszpanów i samo się wygra. Bo na wszystkich pozostałych poziomach funkcjonowania klubu można olać potrzebę jakości.
Odpowiedz cytując