Wyświetl pojedynczy post
doktor granat
Senior Member
 
Od: 12.2018

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2088
Stary 18.09.2023, 18:16
Stelio napisał(a):Wyświetl post
Na razie lata ciężkej pracy idą jak para w gwizdek na projekt który ma ogromną szansę na zakończenie się tak czy srak w tej 4 lidze.

A zakładając najbardziej optymistyczny scenariusz 4 ligowy czyli upadek w zimie 18/19, pół roku na ogarnięcie burdelu od 0 i start w IV lidze w sezonie 19/20 być może z jakimś majętnniejszym i bardziej ogarniętym włascicielem niż megaloman Jakub i mitoman Jarosław (było jakieś tam zainteresowanie nawet ze strony Włodarskiego z FoodCare wtedy do spóły z Kwietniem), bez długów z przeszłości oraz przy największej fali kibicowskiego zaangażowania i pospolitego ruszenia w historii tego klubu, to tak:

19/20 - awans z IV -> III
20/21 - awans z III -> II
21/22 - awans z II -> I
22/23 - awans z I -> eklapy

MOGLIBYŚMY JUŻ BYĆ:
- w ekstraklase
- bez długów
- z ogarniętym, kasiastym włascicielem
- zbudowanym mentalem i druzyna
- patrząć realnie na utrzymanie a w perspektywie kilku lat może na coś wiecej

A tak to kisimy się w gównie po uszy. Jesteśmy lata świetlne od awansu, atmosfera nawet nie jest ponura tylko absurdalnie śmieszna i niepoważna, właścicielem jest pajac bez hajsu, trenerem jest uparte beztalencie, kibice uśmiechają się na meczach nie po zdobytych bramkach tylko ironicznie po entym przyjęciu na 4 metry czy podaniu do nikogo.

A no tak i dług jaki był 5 lat temu taki +/- jest dalej...
Dług jest większy o 25-30 baniek niż wtedy, w październiku sobie to przeczytasz jak Ci się będzie chciało zajrzeć do bilansu który wtedy klub opublikuje. Co do 4 ligi zawsze byłem przeciw bo trzeba spłacać swoje zobowiązania, a nie pokazać wała ludziom, którzy np. sprzątali kible czy myli okna czy cokolwiek jako zleceniobiorca, zmienić nazwę np. na KS Wisła i udawać, że to nie my, ale 13 MP i mecze z Realem i Barcą itp. to jednak oczywiście my. Ja po takim kancie nie mógłbym dłużej kibicować takiemu klubowi-oszustwu , ale to nieważne, co kto lubi.
Można to było wyprowadzić na prostą robiąc przez kolejne 3 czy 5 lat albo i dłużej (oszczędność to dobra strategia zwłaszcza jak się ma niezbyt wiele) to co się działo tuż po przejęciu jak był strach i d.pa się paliła tzn. oglądanie każdej złotówki po kilka razy, patrzenie co jest nam potrzebne i na jakich zasadach (np. autokar), a co niekoniecznie, rozsądna liczba grajków w kadrze kosztująca rozsądne pieniądze itd. itp.
Ale pomijając to wszystko, załóżmy, że startowalibyśmy z tej 4 ligi to jakbyśmy mieli właściciela z olejem w głowie, który by się znał na piłce, miał sporo pieniędzy i determinację żeby wrócił do extra i w niej grać na stałe (czyli kogoś w rodzaju Świerczewskiego) to pewnie byśmy wrócili w ciągu 4 czy 5 lat. Jak duża byłaby szansa na Wiślackiego Świerczewskiego? Hmm, Kwiecień nim nie jest, Włodarski (ile razy już już miał kupować Wisłę od Cupiała) też nie więc kto?
Natomiast gdybyśmy startowali z czwartej z takimi matołkami u steru jakich mamy dziś to moglibyśmy pograć w tej czwartej czy trzeciej nawet sto lat bo duże miasto czy kibice, którzy by umarli 10x a nowych by nie było nic by nie pomogli.
Więc lepiej próbować się wykaraskać z miejsca w którym jesteśmy tylko że z Jarusiem, Kubusiem, Radusiem i kolegami będzie bardzo bardzo ciężko co widać na załączonym obrazku.
Ostatnio edytowane przez doktor granat : 18.09.2023 o godz. 19:09.
Odpowiedz cytując