Wyświetl pojedynczy post
For_FuN_
Senior Member
 
Od: 08.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#279
Stary 11.09.2023, 00:47
Rozkład tej kadry zaczął się po EURO 2016, a dzwonem ostrzegawczym był blamaż z Danią. Potem wiadomo jak sam turniej wyglądał(jeden z najbardziej wstydliwych meczów jakie przyszło mi oglądać - Japonia). I tutaj zaczynają się totalne schody, bo Zibi wymyślił najpierw totalnego nieudacznika trenerskiego, który nie posiadał kompetencji i sukcesów do prowadzenia kadry, a dodatkowo słabego człowieka... Cała Polska go dobrze poznała dzięki wybitnej książce Domagalik. Potem pojawił się geniusz z Portugalii, który totalnie zawalił turniej(już w pierwszym meczu) i który przy pierwszej okazji po prostu s.......ił. Kulesza za to zatrudnił specjalistę od ustawiania spotkań i bliskiego przyjaciela Fryzjera(bo tak o sobie mówi Czesio). Żadnej ciągłości i żadnego pomysłu. Teraz za to dostaliśmy emeryta, który przypomina pewnego Holendra pracującego u nas(i który "odleciał" po EURO 2008). Tylu fajnych kandydatów się zgłosiło, to akurat musieliśmy wziąć tego najstarszego i tego, na którego najbardziej narzekano w poprzedniej pracy.
W międzyczasie nasza kadra po prostu się zestarzała, a ciekawych następców brak. Wystarczy spojrzeć na Lewandowskiego i kto go zastąpi zaraz(bo niby Lewy skończy w przyszłym roku z reprezentacją)... Milik, czyli człowiek kontuzja, który jest obecnie rezerwowym w Juve i który w kadrze strzela 1 gol na rok. Piątek, który od lat szuka formy i który nie strzela w klubie. Kownacki, który kolejny raz zderza się ze ścianą w postaci klubu z najwyższej klasy rozgrywkowej. Świderski, który gra w USA i który nie jest typowym snajperem. Aaa, i Buksa, który poza USA nie potrafi niczego zaprezentować. Wygląda to tragicznie, a mówimy o obsadzie jednej pozycji.
Skrzydłowi? Nie stwierdzono. Kamiński to jest jakaś parodia. Gość, który w tym meczu za każdym razem na alibi, czyli zejście do środka i podanie do środkowego pomocnika... przebojowości, odwagi i dryblingu nie ma. Drugi as to Skóraś, który zaginął w Belgii i Zalewski, który kompletnie zatracił walory ofensywne pod Mourinho. To chyba samo narzuca rozwiązanie z wahadłowymi, chociaż dzisiaj w KS usłyszałem, że człowiek wypluty przez poważną piłkę - Wszołek ma być podstawowym zawodnikiem Polski . Jest kilku fajnych piłkarzy, którym trzeba zapewnić dobrego trenera i tyle. Oczywiście selekcjonera biegle mówiącego np. po angielsku, chociaż szanse na to, że znowu będzie obcokrajowiec są raczej bardzo niskie .

Ale największym problemem jest atmosfera i podziały, który się utworzyły z powodu premii. Jedni chcieli tyle, inni tyle, a kiedy w grę wchodzą $... Ta grupa przestała się ze sobą dogadywać i tego raczej nikt nie poskleja. Najśmieszniejsze jest też to, że wszyscy się równo kompromitują od meczu ze Szwedami... mam tu na myśli starą generację, średnią generację i młodą generację, więc nie można wskazać palcem jednego winnego i go odstrzelić. Taki Kiwior co prezentuje w ostatnich miesiącach to jest duża rzecz... na drugim biegunie kompromituje się doświadczony Bednarek, a dzisiaj Wieteska dał popis . Tu nie ma nazwiska stabilnego w ostatnim czasie. Każdy coś konkretnie zawalił i każdy prezentuje niską formę.
Odpowiedz cytując