|
Ja tu nawet nie zamierzam polemizować z jakością szkolenia.
Dyskusja tyczy się tylko tego czy w razie kontuzji/kartek Dudy ktoś od biedy moze zagrać, czy lepiej teraz zamiast wydać na wzmocnienie np obrony wydawać na Młyńskiego II lub Wachowiaka.II.
Transfery zawodników młodzieżowych (19-20) są w tej chwili obarczone w PL największym ryzykiem.
Musisz zapłacić dużo. Stawki podbijają menegerowie oraz sam przepis o młodzieżowcu. Musisz dać kilkuletni kontrakt. W większości kupujesz potencjał a nie dobrego zawodnika. I w końcu to taki wiek że nie wiadomo kiedy sodówka uderzy. Bo to że uderzy to pewne.
Można też wypożyczyć kogoś z lepszego klubu, choć i tu jak nie zapewnisz klubu macierzystego że zawodnik będzie grał to czy nam go przekażą? Wątpliwe.
Dlatego ja liczę że w przypadku katastrofy ogarniemy kimś z akademii. Jeśli ogarnelismy w zeszłym roku Skrobanskim w 2 meczach, który nawet nie był wtedy najlepszym stoperem w drużynie CLJ.
|