Wyświetl pojedynczy post
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#62
Stary 15.08.2023, 09:39
Grisza1 napisał(a):Wyświetl post
W całym sezonie mamy 34 mecze. Do zdobycia są 102 punkty. Do bezpośredniego awansu z drugiego miejsca w tamtym sezonie potrzebnych było 62 punkty (Ruch), podobnie było sezon wcześniej (Widzew). Zatem w całym sezonie można stracić 40 punktów. Wisła na razie straciła punktów 7, z czego remis w Łęcznej można było wkalkulować, podobnie jak porażkę w Tychach. Straciliśmy tak naprawdę dwa punkty ze Stalą, których stracić nie powinniśmy. To trzeba nadrobić w jakimś meczu, w którym mogliśmy zakładać porażkę, ot np. wygrać w Legnicy. Mamy jeszcze bufor 33 punktów do możliwego stracenia, czyli 11 porażek i same zwycięstwa. Czy drużyna pod wodzą Sobolewskiego jest w stanie to osiągnąć? Osobiście uważam, że nie.
Albo jakść indywidualna piłkarzy się obroni albo jesteśmy pograzeni.

Zresztą, nie jest problemem że zrobiliśmy tylko 5 pkt z 12 możliwych (choć oczywiście też), ale to co prezentowaliśmy na boisku i z jakimi rywalami się mierzyliśmy (srednia-slaba półka ligowa).

Wiele razy w ostatnich latach takie straty innym zespołom udawało się później odrobić, choc nie ma co ukrywać że utrudniało to późniejszy awans.

Średnio drużyny które później awansowały do esa zdobywały te ok 7 pkt po 4 kolejkach.
Odpowiedz cytując