Patryko napisał(a):

|
W Ekstraklasie możesz nie wystawiać młodzieżowca, ale na koniec sezonu bulisz kary. Raków wybrał zapłacenie kary, niż grę w 10-ciu o mistrzostwo. Nie wiem jak to działa niżej, ale nas pewnie nawet nie byłoby stać na zapłacenie takiej kary.
|
Tzn. w Rakowie grał jesienią jakiś młody i to sporo minut, ale zerwał więzadło czy coś podobnego i już nie grał.
No i Raków pragmatycznie wybrał grę i zdobycie mistrza nawet kosztem 3 baniek kary No bo historyczny sukces i sumie bodajże 28 baniek premii.
Bo zasady w extra były, że młodzi mają zagrać w sumie min. 3000 minut w sezonie, a jak nie to powyżej 2000min - 1 mln kary, powyżej 1000 - 2 bańki, a Raków miał mniej niż 1000 minut = 3 mln.
Nawet jakbyśmy mieli kasę na takiego Nawrockiego i go kupili to i tak po 2 latach byśmy z nim podpisywali rozwiązanie za porozumieniem bo nie dość że by się nie rozwinął to straciłby część potencjału z którym przyszedł (vide np. Gruszka czy Starzyński). No i te 2 lata.
No ale w klubie JKR nie dba się o takie bzdury, przyjaźń nade wszystko.