Wyświetl pojedynczy post
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#125
Stary 23.07.2023, 12:51
Smok napisał(a):Wyświetl post
Zastanawiam sie na jakiej pozycji można wystawiać młodzieżowca, by to nie była pozycja wrażliwa. Bo na razie wiemy z opinii tu przytoczonych, że jako JEDEN Z TRZECH środkowych pomocników odpada. Skrzydła są tylko dwa więc pewnie też nie da rady Stoperzy to już w ogóle parnoja. Bramkarzowi się też mocno obrywało przez ostatnie kilka lat. No i obrońcy boczni to muszą i miec dryg w obronie. I umieć przejść do ataku. I jeszcze dobrze dośrodkowac i szybko wrócić.
No to gdzie upchnąć tego młodziezowca, jesli nie jest taki dobry jak Gavi lub Pedri
I kogo wprowadzić na zmianę, jak już z wysiłku potyka się o własne nogi i ledwo wstaje?
Raków doszedł do wniosku, ze nigdzie. No, ale my nie mamy możliwości takiego wyboru. Nawet Lech, który szkoli najlepszych, grał jednym.

To złe postawienie sprawy. Możemy wystawiać młodzieżowców wszędzie tam, gdzie będą porównywalni lepsi od obecnych zawodników podstawowego składu (zostawmy na razie osłabiony bardzo środek pomocy). I tu rodzi się pytanie czy jesteśmy w stanie sprowadzać takich, którzy są tu i teraz porównywalni do Juncy, Goku czy Rodado? Na 99% nie. Poza tym najsłabszymi ogniwami wydają się być (nie rozpatruję jeszcze nowych piłkarzy) Łasicki i Jaroch, ale pewnie i tu nie damy rady ściągnąć nikogo lepszego (chociaż kto wie?). Zostaje bramkarz. Nie chodzi nawet o to, że to mało newralgiczna pozycja, ale o to, że w Polsce produkujemy więcej przyzwoitych bramkarzy niż na przykład ofensywnych zawodników, którzy kosztują mniej niż utalentowani pomocnicy czy napastnicy.
Odpowiedz cytując