|
Lucjusz,
ja nic nie pisałem o selekcji wśród kilku latków. Generalnie się zgadzamy w 100 procentach. Dziecko, które w wieku 6 lat dobrze kopnąć piłki nie umie, mając 12 lat może wciągać nosem rówieśnika, który był od niego o niebo lepszy mając 6 lat.
Selekcja powinna zaczynać się w okolicach 15-16 roku życia. Wtedy już widać czy zawodnik ma dryg czy nie.
Patryko,
nie jest tak, że nie jesteśmy w stanie. Jesteśmy. Każdy jest. Ale popatrz choćby na Raków. Tam poszły bardzo duże pieniądze na szkolenie, są trenerzy a jak na razie tak na prawdę jest tylko Trelowski, który i tak został wypożyczony niżej, bo celem klubu jest LM i do tego Kovacevic potrzebuje rywalizacji, więc mu ściągnęli Greka z doświadczeniem międzynarodowym.
Tylko, że tam już jest pare łebków, którzy będą pukać do drużyny. Tylko, że oni mają na to szanse, bo mają opiekę, są rozwijani, a u nas jest jak jest.
Dlatego napisałem - wolałbym jednego Hiszpana mniej, ale za to 3-4 trenerów dla młodych.
|