Wyświetl pojedynczy post
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#92316
Stary 19.07.2023, 16:24
maciekkk napisał(a):Wyświetl post
Ruch i Puszcza może i miały więcej Polaków w składzie. Tylko oni nie awansowali jakością piłkarską (w sensie technicznym) tylko sposobem i dyscypliną taktyczną.

Śmiem twierdzić, że taki Tułacz prowadząc Wisłę z naszymi pilkarzami, próbowałby innej taktyki niż w Puszczy prowadząc tamtejszych drwali, czyli też próbowałby grać w piłkę.

Gdybyśmy zostali przy polskich grajkach, to wiązałoby się z grą podobną do Ruchu i Puszczy. Bardzo ciężko jest zbudowac kadrę w której będzie więcej Polaków i będzie grać ambitniej niż wybijanka i SFG. Możemy iść pewnie w większą ilość Polaków w składzie tylko trzeba wtedy odejść do próby gry piłką i nastawić się na kontrataki i pressing i mniejsze utrzymywanie się przy piłce.

To też nie tak, że mamy Hiszpana i drugiego Hiszpana który walczy o miejsce w składzie. W zasadzie na 1 Hiszpana przypada 1 Polak więc jak będzie Polak lepszy to będzie grał co jest przecież proste.
No właśnie tu jest cały problem żeby pierwszoligowy Polak był lepszy od trzecioligowego Hiszpana.

Co do oceny trenerów rywali to się zgodzę z zastrzeżeniem że Ruch na przegląd lokalnego rynku na nieosiągalnym dla nas poziomie. Oni potrafią wyciągnąć tanich i niezłych Polaków. Młodych też.
My jakie gówno ściągamy każdy widzi, do tego na spore kontrakty.
Dlaczego tak jest to materiał na artykuł, ale nie zmieni się to w najbliższych latach. Tu trzeba całego działu sportowego w tym skautów. Dodatkowo planu jak młodych piłkarzy rozwijać a nie uwsteczniać. Kto to ma u nas robić? Sobolewski, Zając i Kmiecik?

Co za idioci się tu produkują... Bierzemy Hiszpanów bo Kiko ma pojęcie o tamtym rynku. Nasz dział sportowy za to potrafi spady z rezerw Lecha i Ekstraklasy polecić. Mogę ich zastąpić, też umiem ogarnąć kogo pogonili z Ekstraklasy albo Lecha, za mniej.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 19.07.2023 o godz. 16:47.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując