|
Ruch i Puszcza może i miały więcej Polaków w składzie. Tylko oni nie awansowali jakością piłkarską (w sensie technicznym) tylko sposobem i dyscypliną taktyczną.
Śmiem twierdzić, że taki Tułacz prowadząc Wisłę z naszymi pilkarzami, próbowałby innej taktyki niż w Puszczy prowadząc tamtejszych drwali, czyli też próbowałby grać w piłkę.
Gdybyśmy zostali przy polskich grajkach, to wiązałoby się z grą podobną do Ruchu i Puszczy. Bardzo ciężko jest zbudowac kadrę w której będzie więcej Polaków i będzie grać ambitniej niż wybijanka i SFG. Możemy iść pewnie w większą ilość Polaków w składzie tylko trzeba wtedy odejść do próby gry piłką i nastawić się na kontrataki i pressing i mniejsze utrzymywanie się przy piłce.
To też nie tak, że mamy Hiszpana i drugiego Hiszpana który walczy o miejsce w składzie. W zasadzie na 1 Hiszpana przypada 1 Polak więc jak będzie Polak lepszy to będzie grał co jest przecież proste.
|