dst93 napisał(a):

Dodam jeszcze tylko, że pomiędzy rokiem 2021 a 2022 Synerise zostało napompowane ok. 59 milionami złotych od inwestorów. Przełożyło się to na 7-milionowy wzrost przychodów oraz 11-milionowy wzrost kosztów.
Kurtyna.
Jeszcze taka ciekawostka:
Różnica wynika ze sposobu ujęcia kosztów oraz przychodów podatkowych oraz bilansowych:
- wynik bilansowy: - 5 771 250,61 zł
- wynik podatkowy: - 15 762 190,68 zł
Różnica wynika z okoliczności ujmowania kosztów związanych z tworzeniem oprogramowania dla celów
bilansowych jako rozliczenia międzyokresowe oraz ze sposobu prezentacji otrzymanej dotacji jako przychód
bilansowy, a nie podatkowy.
|
Wiesz chociaż czym zajmuje się Synerise? Na czym ten biznes polega, jak długoterminowo tego typu start-upy są rozpisane? Czas na systemy, które wytwarza firma Królewskiego dopiero powoli nastaje. Fakt o wpompowaniu kolejnych 60 baniek przez inwestorów też o czymś świadczy.
Żeby nie było - też uważam, że Jaro póki co średnio umie w zarządzanie klubem.