Wyświetl pojedynczy post
KOALIK
Banita
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1432
Stary 18.07.2023, 01:16
BCGorlice napisał(a):Wyświetl post
Był większy. Tak z 10 razy.

Popytałem i rzeczywiście Comarch miał rozwód z TPSA, przy czym wbrew temu co piszesz zaczął się on już w 2000 roku. Wtedy podobno zaczęli tracić pierwsze zlecenia. Ale co do zasady to nic do rzeczy nie ma – każdy ma jakieś zakręty i problemy. A porównanie i owszem można zrobić bo dane są w sieci. Poświęciłem godzinkę i zrobiłem. Jest poniżej.

Synerise w ostatnim możliwym momencie opublikowało wyniki za 2022. Inżynieria finansowa osiągnęła już pewnie taki poziom, że znów trzeba było zmienić audytora, tym razem na coś o jakże referencyjnej nazwie Finks, z jakże profesjonalnym adresem mailowym [email protected] Jest też wzmianka, że sprawozdanie nie powstało w terminie. Pewnie coraz bardziej się czepiają ci audytorzy, nie jest łatwo być globalnym wizjonerem

Tak się złożyło, że Synerise zostało założone równo 20 lat po Comarchu, dlatego łatwo zrobić tabelkę z wyrównanym wiekiem obydwu spółek. Kolejne lata życia wyglądały tak (rok działalności: rok kalendarzowy):

Comarch / Synerise
6: 1998 / 2018
7: 1999 / 2019
8: 2000 / 2020
9: 2001 / 2021
10: 2002 / 2022
11: 2003

Wtedy patrząc na przychody w milionach mamy następujące porównanie:

Comarch / Synerise
6: 63,6 / 2,9
7: 140,8 / 11,1
8: 127,7 / 18,2
9: 179,3 / 25,4
10: 195,0 / 32,9
11: 256,6

Porównanie przychodów mówi samo za siebie. Te 33 mln dzisiaj to jest zdrowo poniżej 20 mln te 20 lat temu (inflacja).

Ciekawe jest, że w 10 roku działalności lider sztucznej inteligencji ma przychody wciąż mocno poniżej 10 mln dolarów, czyli w skali globalnej o której prezes Jarosław tak pięknie od lat wszystkim opowiada jest zwykłym planktonem.

Porównując wynik netto w milionach dostajemy:

Comarch / Synerise
6: 7,6 / -15,3
7: 14,2 / -14,6
8: 6,4 / -7,2
9: 6,7 / -0,1
10: 4,4 / -5,8
11: 9,3

Comarch na początku rzeczywiście zysków przesadnych nie miał, ale był trwale rentowny tak jak Synerise póki co jest trwale nierentowne.

Gdyby ktoś chciał wiedzieć jak Comarch wygląda teraz to jest to w 2022 roku 1,9 miliarda przychodów i 100 milionów zysku netto. Czyli jest ponad 50 razy większy (od tego zaczęliśmy dyskusję). Synerise rośnie od czterech lat stabilnie o trochę ponad 7 milionów rocznie więc jeśli to utrzyma (a cztery lata to już jakaś reguła) to osiągnie obecny poziom Comarchu na przychodach już za około 250 lat.

Mam nadzieję, że pomogłem.
To ciekawe, bo celem Jarka jest zmienianie świata.

https://weszlo.com/2023/04/19/jarosl...ynerise-wywiad

Jarek to zwykły mitoman, bajkopisarz.

Uważa siebie za kogoś wyjątkowego, a w rzeczywistości to on Wiśle zawdzięcza reklamę, wzrost znaczenia.

To Wisła mu pomogła zaistnieć, nie odwrotnie.

Tej szansy nie wykorzystał.

Z jego nadmuchanym ego, gwiazdorzeniem w internecie powinna być LM i to już dawno, a wiadomo co jest.

Rewolucjonista, wizjoner, zbawca...

Tak się kreuje.

Doprowadził Wisłę (oczywiście większa wina jest u familii z Truskolas), czyli klub będący na drugim miejscu w tabeli wszechczasów do sytuacji drugiego z rzędu sezonu poza powiększoną Ekstraklasą po największej kompromitacji w historii - 1:4 z Puszczą.
Odpowiedz cytując