Wyświetl pojedynczy post
Piknik1906
Senior Member
 
Od: 01.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7938
Stary 12.07.2023, 15:12
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Za duże kontrakty za czasów Pasiecznego dawano, Ci ludzie takich pieniędzy nigdzie już nie zobaczą. Dobrze że Kiko to wszystko porządkuje.
Tak się zastanawiam skąd biorą się takie opinie. To, że dawaliśmy za duże kontrakty w stosunku do umiejętności w ESA jest oczywiste. Spadek z ligi przy piątym najwyższym budżecie drużyny mówi sam za siebie.

Ale skąd przekonanie, że teraz jest inaczej? Kontrakty Colleya czy Hugiego na poziomie miliona rocznie a Fernandeza 1,5 miliona rocznie to na poziom ESA było bardzo dużo. Ale wynagrodzenia na poziomie 500-600 tysięcy rocznie jakie dostają nasi Hiszpanie to na tle I ligi jeszcze dalej posunięta patologia.

Nie ma żadnych podstaw aby twierdzić, że Kiko robi coś efektywnie. Jest może efektownie, ale dalej na nieprzyzwoicie wysokim w stosunku do ligi poziomie kosztowym.

A już pisanie o poprawie za Brzęczka, który ściągnął do I ligi Rodado no kontrakt na poziomie miliona złotych to już wyjątkowo nieśmieszny żart.
Odpowiedz cytując