sevenheaven napisał(a):

Jeśli odchodzą z drużyny najlepsi młodzi zawodnicy, reprezentanci kraju (a nie mamy ich tak dużo) w swojej kategorii wiekowej to chyba jest coś nie tak? Dodatkowo podbierają ich głównie kluby z ekstraklasy..
Przy drużynie rezerw właśnie oni powinni stanowić o sile zespoł, tym bardziej, że część zawodników została włączona już do treningów z 1 zespołem w zeszłym sezonie.. więc nie zaklikajmy rzeczywistości.
Co do nowych zawodników.. bramkarza ciężko ocenić, natomiast ten napastnik wygląda super i bardzo fajny transfer
|
Taka jest naturalna kolej rzeczy. Chyba naturalne że kluby ekstraklasy mają więcej argumentów żeby takiego piłkarza skusić?
W sumie sensownie naświetlił to Królewski: naszym celem jest awans, nie możemy nikomu zagwarantować minut na boisku dla pierwszej drużyny (a o to podobno poszło). Szanse na grę ma może ze czterech juniorów, reszta to wypożyczenie albo rezerwy...
Zaklinaniem rzeczywistości to jest zakładanie że jesteśmy w stanie zatrzymać wszystkich, dać im grać i jeszcze mieć szanse na awans, a już szczególnie - że interesowała ich gra w czwartoligowych rezerwach. No raczej nie.
Zresztą - młodzieżowy reprezentant Polski nie znaczy absolutnie nic, zwłaszcza w niższych wiekowo rozgrywkach. Większość z nich nie zrobi żadnej kariery
A kto jest z naszego rocznika najlepszy, ba - czy ktokolwiek się nadaje do zawodowej piłki to dowiemy się za kilka lat.