Wyświetl pojedynczy post
Piknik1906
Senior Member
 
Od: 01.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1330
Stary 09.07.2023, 19:42
leszekm napisał(a):Wyświetl post
Królewski zaczął samodzielnie rządzić w listopadzie 2022 roku. Wtedy dołożył ok. 5 mln, zł a na wiosnę ok.2,5 mln. Co by było gdyby nie dołożył?. Kuba z rodziną,Nowakiem by sypnęli groszem abyśmy dostali licencję?. Przejmował klub będący na 10 pozycji a sezon zakończył na 4 pozycji.
Teraz po wzmocnieniach mamy szansę lepiej punktować niż Brzęczek w poprzednim sezonie.
Te 5 milionów dołożone na jesieni 2022 jest dość tajemnicze bo nie bardzo to wynika ze sprawozdania. Może w rocznym będzie to lepiej wyjaśnione. Co do progresu sportowego zgoda - jest równie i wręcz nieprzyzwoicie drogo jak za poprzedników, ale przynajmniej widać to na boisku.

Ale trudno się zgodzić z tym, że rządzi od listopada 2022. Rządzi i to aktywnie od prawie 4 lat. Przypominam, że to Królewski przyznał się do bycia pomysłodawcą wyrzucenia Obidzińskiego i powołania Dawida Błaszczykowskiego na prezesa. Również Królewski był orędownikiem pozostawienia na trenerskim stołku Brzęczka po spadku. Wymieniłem dwa najbardziej wpływające na sytuację klubu zdarzenia, ale było tego więcej.

Ale chyba najważniejsze jest to, że właśnie Królewski zmienił front i przeniósł poparcie z Jażdżyńskiego na Nowaka i pomógł tego drugiego powołać na prezesa. Z tego co powiedział ten pierwszy był to wtedy spór czy zaciskać pasa, zmieniać politykę finansową na zrównoważoną i wręcz zaczynać restrukturyzację, czy jechać dalej na bogato zadłużając klub i stawiając wszystko na jedną kartę.

Inaczej mówiąc, gdyby Królewski nie wsparł Nowaka i utrzymania status quo nie musiałby prawdopodobnie parę miesięcy później doładać 5 milionów. On sam po sobie sprząta w mojej opinii. Szkoda, że kosztem skokowego zadłużania spółki.
Odpowiedz cytując