Wyświetl pojedynczy post
BCGorlice
Senior Member
 
Od: 06.2023

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1316
Stary 09.07.2023, 12:33
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Fifi kupił Craxę w 2003 a od 2002 był głównym sponsorem.
Wydaje mi się, że już wtedy Comarch był większy niż obecne Synerise ale jak już porównujesz to porównaj Comarch z 2002/3 (jak ich wykopali z TPSA) z Synerise 2022/3
Jak można porównywać poważne firmy do Synerise? Matrix większy niż myślałem.

Comarch w 2003 roku, w dziesiątym roku od założenia, to była poważna firma notowana na giełdzie, zatrudniająca kilkuset informatyków, posiadająca dwa budynki biurowe z przychodami ponad 250 mln zł i od lat rentowna.

Synerise ma tak fenomenalne wyniki, że zawsze publikuje je w KRS w ostatnim możliwym terminie lub po terminie. Dlatego do dziś wyników za 2022 nie ma. Ale są te z 2021 i wcześniejsze. W ósmym roku od założenia firmy Królewski wygenerował przychody na żenującym poziomie 25 mln zł, zysku nie było nigdy. Przepalone 75 mln kapitału, zadłużenie 35 mln! To już Wisła lepiej wygląda finansowo niż to Synerise i ma lepszy stosunek zadłużenia do przychodów. Ale prezes pracuje, żeby w jego klubie było równie źle co w jego firmie

I nie pisz proszę, że to start-up i może w każdej chwili odpalić. Ta spółka ma 10 lat i wiadomo już, że w 9 roku działalności przychody nie wyjdą z 10 mln dolarów (Królewski chwalił się parę miesięcy temu, że narastająco od początku zrobił 100 mln zł przychodu więc można oszacować). Zysku też nie będzie bo jakby był to by nie ukrywał wyników tak długo jak tylko się da.

Na początku był ogólny hype nakręcony na Królewskiego i jego firmę przez fundusze, które chciały to sprzedać. Ale potem przecież wyszło, że w 2018 to była firemka z przychodami poniżej 1 mln dolarów. Jakby nie Wisła to już nikt by o nim nie pamiętał.
Odpowiedz cytując