Wyświetl pojedynczy post
Piknik1906
Senior Member
 
Od: 01.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1257
Stary 04.07.2023, 21:26
AgresywnyChomik napisał(a):Wyświetl post
Ok, a tak z reka na sercu czy to musi .......nąć?
Sam chciałbym wiedzieć

A tak na poważnie to te 100 milionów poza tym, że jest ładną okrągłą liczbą robiącą wrażenie, nie ma znaczenia (poza PRem inwestycyjnym powiedzmy).

Ja przede wszystkim patrzę na liczbę pokazującą zadłużenie zewnętrzne. W stosunku do końcówki 2018 jest jeszcze zapas. Choć wtedy sporo było takich przewodywalnych i rozpisanych długów do miasta i bodajże do Telefoniki zabezpieczonych wpływami z C+. Także może się okazać, że obecnie poziom jebnięcia jest niższy (cały czas zakładam brak windykacji długu właścicielskiego bo z nim to już jest daleko poza barierą).

Załóżmy, że ta bariera przy której jebnie to teraz ok. 40 milionów długu zewnętrznego. Jeśli zrealizuje się plan negatywny (12 milionów dziury) to ten dług zewnętrzny będzie w okolicach 46 milionów i wg mnie stracimy płynność. Pytanie ile z tego pokryją wpływy za zaległości (wg Królewskiego do 6 milionów) i ile w stanie jest on sam dorzucić. Wygląda na to, że jeśli znajdzie się w sumie te 6-8 milionów to powinniśmy sezon dograć.

Patrząc na naszą historię kryzysy finansowe zwykle występowały późną jesienią lub w zimie (na początku sezonu są pewnie większe wpływy sponsorzy/karnety). Więc pewnie czy są te dodatkowe środkiczy nie będziemy mieli szansę przekonać się już za 4-6 miesięcy.

Jest też oczywiście opcja zejścia z kosztami drużyny na poziom konkurencji i skasowania tej dziury o połowę, ale póki co nic na taki scenariusz nie wskazuje.
Odpowiedz cytując