Po burzy słońce ...

Wpadł nam ten milion USD w najlepszym możliwym momencie. Jeśli to co piszą media jest prawdą to mamy mniej więcej pokryty deficyt mijającego sezonu (uwzględniając pożyczki od Królewskiego). Zostaje oczywiście pytanie skąd wziąć te 12 milionów na dosypanie w kolejnym, ale jest na to trochę czasu i zagrożenie poważnej wywrotki już teraz chyba znacząco spadło.
Jak kilka dni temu pojawiła się informacja, że Al-Tawoon znów jest aktywne na rynku transferowym to nawet miałem napisać, że jest szansa na wpłatę, ale bałem się zrujnować swój pesymistyczny wizerunek.
Przy czym euforia jaka zapanowała co do naszej skuteczności nie do końca jest uzasadniona. Z tego co do tej pory pisano to cała kwota z premiami wynosi gdzieś między 1,5 a 2,0 miliony. Jeśli Arabowie chcieli kupować to do końca okienka musieliby nam zapłacić całość. Rozumiem, że deal polega na tym, że zapłacili już teraz, co nam ratuje życie, a my w zamian część ponad milion rozkładamy na raty i pewnie rezygnujemy z odsetek i kar (to dość zwyczajowe w takich sytuacjach). Więc pozostałej kwoty szybko nie zobaczymy. Jak widać czas ściągania od nich kasy liczy się w rundach. Odsetek pewnie też.
No ale przy braku kasy z Canal+ innej opcji nie było. Biednemu zawsze wiatr w oczy niestety.