Wyświetl pojedynczy post
1906T
Junior Member
 
Od: 04.2017

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1287
Stary 09.06.2023, 10:11
Choć bym bardzo chciał, to niestety nie widzę żadnych argumentów za tym, żeby Sobol i reszta ekipy pozostała na stanowiskach.

Przede wszystkim zakładany plan, czyli awans nie został zrealizowany.

W zimie dostał rewelacyjnych jak na 1 ligę zawodników. Wcześniej, gdy miał do dyspozycji skład Brzęczka, drużyna punktowała również bardzo słabo.

Mimo występów w 1. lidze nie udało się wypromować, albo przynajmniej zbudować jako zmiennika żadnego młodego piłkarza.

Niesamowicie niekonsekwentne decyzje personalne. Odstawienie na długi czas Cisse. Nie było kogo wziąć na ławkę, wziął go z powrotem, wszedł, zagrał całkiem nieźle jak na swoje umiejętności, w następnym meczu, cyk, do pierwszego składu i klapa. Cisse z powrotem zjazd na ławkę i wakacje.

Przeprowadzane zmiany zazwyczaj nieudane.

Bardzo słaba forma bramkarzy. Biegański spory zjazd, Broda też jest, nie oszukujmy się, słaby. Frątczak to już w ogóle niezły ananas patrząc po wyczynach w sparingach, a chłop ma już 26 lat.

Bardzo słabe przygotowanie grajków takich jak Młyński, Żyro czy Gruszkowski. Zero pożytku z tych piłkarzy. Kwestia mentalu?

Do tego dramatyczne zarządzanie kryzysem. To samo było w Wiśle Płock, jak żarło, to wszystko super, seria się skończyła i już było tylko gorzej. Do tego doszedł jakiś kryzys Fernandeza. Może znowu są w klubie problemy z płaceniem na czas?


Uważam, że z takim składem personalnym jak na wiosnę, absolutnie każdy trener byłby w stanie wyciągnąć Wisłę z 10 miejsca do strefy barażowej. Zajęliśmy cudem 4, a nie 5 miejsce. Przegraliśmy z każdym poważnym rywalem, mimo że w niektórych klubach grają takie asy jak Sadlok czy prawie 40-letni Boguski, nie wspominając o takich tuzach jak Thiakane.

1. Liga była w tym sezonie dość słaba. ŁKS czy Ruch nie grali naprawdę nic nadzwyczajnego. Ekipy takie jak Termalica, Arka, Łęczna, Podbeskidzie zawiodły. Czy Radosław Sobolewski będzie w stanie awansować mając za rywali, bądź co bądź, potężne jak na ligowe warunki Wisłę Płock, Lechię Gdańsk czy Miedź Legnicę? Chojniczanka czy Skra spadły, weszła Polonia czy Pruszków. To są moim zdaniem silniejsze ekipy z gorącymi terenami w porównaniu do poprzednich rywali. Jestem zdania, że w przyszłym sezonie łatwiej byłoby się utrzymać w Ekstraklasie niż awansować bezpośrednio z 1. Ligi. Jak będzie, zobaczymy. Oby z jakimś ogarniętym sternikiem z ambitnym i przede wszystkim znającym się na rzeczy sztabem bez wiślackich kumpli na każdym możliwym stanowisku.
Odpowiedz cytując