AgresywnyChomik napisał(a):

|
Dzięki, moim zdaniem brawo za ten wywiad (nie sądze żeby miał mijać się z prawdą) dla JK nie tylko odwaga ale również dość jasno w sprawie Kiko, piłkarzy, tego czy awans mogł mieć wpływ na inwestora etc.
|
Ależ oczywiście, że mija się z prawdą. W przypadku finansów można by nawet napisać, że jak zwykle. Nie ma oczywiście żadnych dowodów (na razie) pozwalających ocenić sprawy miękkie jak opowieści o inwestorze, ale już np. w sprawie Kiko mamy ściemę. Kiko dawno temu powiedział, że prezes ma jego ofertę na biurku i on (niecierpliwie) czeka na decyzję. Czyli prezes może ją przyjąć lub nie a nam ściemnia o rozmowach, wizjach, przyszłości - jak zwykle zresztą. Ale to też tylko lekkie zakrzywienia rzeczywistości.
Twarda ściemę mamy za to w kwestii finansów. Prezes Królewski ogłosił, że potrzebny jest budżet na poziomie 25 milionów złotych, czyli mniej od tegorocznych około 30 milionów. Brzmi nieźle - to tylko pięć milionów różnicy. Zapomniał tylko wspomnieć, że mówi o przychodach (o czym wiemy od czasu konferencji Jażdżyńskiego) bo koszty tego sezonu (a więc to co powinno być nazywane budżetem) wyniosły około 40 milionów.
I teraz o ile uspokajające słowa o kontroli nad sytuacją w kontekście przychodów mogą być prawdą (pewnie część sponsorów się wykruszy, ale będzie już otwarty cały stadion) o tyle nic one nie wnoszą bo dla opanowania sytuacji trzeba by koszty obniżyć o ponad 15 milionów. Albo te 15 milionów mieć do przepalenia. Niespecjalnie wierzę, aby wielu słuchaczy tego wywiadu zrozumiało jak jest naprawdę. Czysta manipulacja danymi.
PS. Widzę sporo postów użytkownika @aNouc porównującego nasz budżet 30 milionów do innych. Powinieneś porównywać 40 milionów. Niestety jest jeszcze gorzej niż myślisz.