sandomingo napisał(a):

|
Już nawet Łasicki w wywiadzie mówi, że nie grali swojej taktyki i nie wie dlaczego. Ale wiadomo, Sobolewski kazał się.cofnąć.
|
Jeśli tak było rzeczywiście, jeszcze bardziej obciąża to Sobolewskiego. Czy on zgłupiał? Choć jestem w stanie uwierzyć, że być może wymyślił sobie, iż przechytrzy Zagłębie nakazując zespołowi cofnięcie się i grę z kontry zamiast atakowania, bo zburzy tym ich plan gry z kontry i unikania ataku pozycyjnego.
Oczywiście był to ciężki błąd.
Fakty są miażdżące:
- drużyna była źle przygotowana do tego arcyważnego meczu. Zarówno mentalnie jak i taktycznie. Ani jeden z piłkarzy nie grał na 100% tego, co pokazywał wcześniej. Nie pierwszy raz.
- Sobolewski dokonał złych wyborów kadrowych. Wyjściowa 11 była fatalnie dobrana, a zmiany kompletnie nie trafione, niektóre wręcz bezmyślne. Kolejny już raz.
- trener nie potrafił odpowiednio reagować na przebieg meczu. Znów.
- przegraliśmy mecz w skandaliczny sposób, potwierdzając niemoc w spotkaniach o najwyższej stawce.
- zespół się nie rozwija.
Nie można bronić trenera, którego prace cechują wszystkie powyższe sprawy. Czekanie, aż jeszcze więcej zostanie popsute i stracone nie jest właściwe. Nie mamy odpowiedniej osoby na stanowisku trenera już teraz i na ten moment, gdy nie wszystko jeszcze zostało przegrane. Trzeba to ratować, a nie udawać, że nic się nie stało i można dalej liczyć na sukces w tym układzie.