|
Statystycznie na ten moment pierwszy raz ten sezon "wypadł" z widełek, w związku z czym można już obniżać docelowe punkty na koniec sezonu. Na tę chwilę wystarczy 61-62 pkt.
Tylko dwa razy w ostatnim dziesięcioleciu drużyna z drugiego miejsca na tym etapie sezonu miała słabszy wynik - 50 punktów. Sezony te kończyły się tym, że 58 punktów dawało awans.
Nigdy w tym samym czasie nie zdarzyło się, aby w ciągu ostatnich 4 kolejek drużyna z aktualnego drugiego miejsca zdobyła komplet punktów. Tylko dwa razy było to 10 punktów, które by nas wyrzuciło ze względu na gorszy bilans.
Zatem także statystycznie kolejny raz jesteśmy w sytuacji, w której "wystarczy wygrać wszystko do końca i wielce prawdopodobnie mamy bezpośredni awans."
Hello darkness, my old friend.
|