|
Wyniki u nas robią Hiszpanie. Gdy część z nich wypada, nie mamy szans z jakimkolwiek zorganizowanym przeciwnikiem.
Ich zmiennicy to beznadziejny szrot, co znów się potwierdza. Nawet pierwsza liga przerasta takich Szotów, Szywaczy, Biegańskich, Młyńskich, Plewków, Starzyńskich, Gruszkowskich itd. Widzieliśmy to wielokrotnie i widzimy nadal. No ale przecież trzeba było stawiać na tych młodych, zdolnych i ambitnych, psiahmać... Niektórzy całymi latami gardłowali, że w końcu trzeba dawać im szansę i taką politykę prowadzić. Mamy efekt.
Do tego jakiś idiota wpadł na genialny pomysł ponownego zatrudnienia wiecznie kontuzjowanych lub co chwilę niedysponowanych emerytów typu Ondraska czy Bashy. W poprzednich okienkach transferowych nagromadziliśmy mnóstwo tego całego niepotrzebnego i bezużytecznego balastu. Teraz za to płacimy.
Osobną bajką jest nieogarniający tematu Sobolewski. Hiszpanów nie umie należycie oszczędzić i dysponować ich siłami, by minimalizować ryzyko kontuzji. Taktyki odpowiedniej pod danego przeciwnika nie umie przygotować. Nie potrafi dysponować należycie posiadaną kadrą, nawet jeśli rzeczywiście jej 70% nie nadaje się do niczego. Robi idiotyczne zmiany, w żaden sposób nie jest w stanie pomóc drużynie w trudnych chwilach. Teraz też jeśli chciał wpuścić Bashe, aż prosiło się o wymienienie beznadziejnego Colleya i cofnięcie do obrony Tachiego, ale on oczywiście zrobił inaczej.
Benito nie istniał w ataku: należało skorygować to wcześniej, przesuwając go na przykład na bok pomocy. Jarocha rola wahadłowego przerasta, a Villara w takim meczu tłamsi. Trener nie reaguje. Wpuszczenie Żyry nie było złym pomysłem, ale nie dopiero wtedy, gdy na boisku został jeden, ostatni zdrowy Hiszpan: Fernandez. Żyro musi mieć z kim grać, musi mieć obok siebie zawodników, którzy będą biegać i myśleć.
W drugiej połowie nic nie funkcjonowało w naszej drużynie, bo nie miało prawa. ŁKS połapał się, że wystarczy dać plastra Igbekeme i nie ma drugiej linii Wisły, a są same straty. Zmiany Dudy, który momentami grał najbardziej wysuniętego napastnika, litościwie już nie skomentuję.
Ostatnio edytowane przez Markus : 06.05.2023 o godz. 10:34.
|