wolfy napisał(a):

|
Także Tachiemu należą się gratulacje za przytomność umysłu i wyszkolenie. Chłop ma dobrą technikę, tyle że nie gra na swojej nominalnej pozycji. Mimo to nie bardzo mamy alternatywę bo w to że Basha zagra chociaż 60 minut w jednym meczu w tym sezonie nie wierzę. Może tyle w sumie uzbiera, chociaż nie postawiłbym na to pieniędzy.
|
Okej, przyznaję Ci rację w tym miejscu. Nie była to aż tak łatwa sytuacja. Tak czy siak faktem jest, że dwa razy Tachi stracił piłkę na bardzo groźne kontry, a do tego zaliczał też straty w małej grze w środku pola. Wnerwiał mnie szczególnie w I połowie jak patrzyłem na jego popisy z E14 gdzie widać to jak na dłoni.
wolfy napisał(a):

|
Lepiej zapytajmy dlaczego nasi młodzi na ŚP nie mają podjazdu technicznie i szybkościowo do niemal dwumetrowego hiszpańskiego stopera.
|
To akurat łatwo wyjaśnić (może poza aspektem motoryki, bo to jest skandal i świadczy o zwykłym olewaniu tego tematu w trakcie szkolenia młodych). Żeby coś z piłkarza było, to on w wieku 18 lat musi mieć podstawy: przyjęcie piłki, przyjęcie ze zwodem, przyjęcie z zastawieniem piłki; odegranie z klepki, odegranie w tempo do wychodzącego; krótki czas reakcji od przyjęcia do (celnego) odegrania. Na tym możesz budować taktykę, przegląd pola, motorykę etc. Nasze âtalentyâ nie posiadają tych podstaw, wiec o czym tu gadać w ogóle. Duda robi na wszystkich dobre wrażenie bo posiada absolutne minimum, czyli w przyjęciu piłki ładnie mu się ona klei do nogi, krótko prowadzi piłkę. Tyle wystarcza żeby się wyróżniał na tle reszty wonderkidów naszych.