Drozd napisał(a):

Do tego opisu możesz sobie wstawić Fernandeza z wczorajszego meczu i wysłać go na wypożyczenie...
|
Fernandez zawalił bramkę? Ustawiał się tak dramatycznie jak Szywacz? Popełnił aż tyle błędów technicznych i taktycznych? Lewe skrzydło nie funkcjonowało głównie przez Szywacza.
Mamy bardzo klarowną sytuację. Szywacz jest zawodnikiem piłkarsko tragicznym, który nic dobrego nie zrobił, bo nie jest w stanie. Technicznie jest jeszcze gorszy niż Młyński, a na skrzydle bezradny. Nie można od niego wymagać dobrej gry, w przeciwieństwie na przykład do Fernandeza. Dlatego nie należy go bronić za poziom który reprezentuje, tylko domagać się usunięcia go z kadry i zastąpienia kimś innym.
Gdy tylko pojawił się na boisku, już wiedziałem, że ten mecz jest przegrany. A jakby tego było mało, Sobolewski strzelił jeszcze jednego samobója wpuszczając Szota. Popis niesamowity.
Takie sytuacje i wchodzenie Szywacza nie ma prawa się powtarzać, jeśli mamy dalej walczyć o powrót do ekstraklasy. Z tego trzeba wyciągnąć wnioski, a nie bronić młodego za tragiczny występ, bo inni też zagrali słabo. Ci inni mogą grać lepiej w przeciwieństwie do tego dramatycznego zawodnika.