|
a tak przy okazji skończmy z tą manią wielkości , którą np zaserwował Wolfy w meczowym z Puszczą
200 tysieczne miasto to nie jest wiocha, to całkiem spore miasto jak na polskie warunki
taki Rzeszów to w zasadzie najważniejsze MIASTO w prawobrzeżnej (rzeki Wisły) części Polski
Katowice to stolica aglomeracji GŚ
a przysłowiowe Niepołomice (podobnie Wieliczka) to defacto suburbia Krakowa
jedyną "wiochą" sensu stricte jest Nieciecza , ale tam mamy można by rzec ewenement na skale europejską jesli chodzi o stosunek nakładów finansowych do rozmiaru "metropolii"
|