Cytat:
|
Ogólnie, i to smutne, drugorzędni Hiszpanie na etapie 18-19 lat mają solidne podstawy, podczas gdy nasze talenty muszą uczyć się tychże podstaw podczas seniorskich karier latami. Z różnym skutkiem.
|
Uczyć? A gdzie oni się tego uczą? Przecież ta cała nasza młodzież to w najlepszym przypadku stoi w miejscu, w najgorszym cofa się.
To wygląda tak, że chłopami nikt się nie interesuje, nie opiekuje, nikt ich nie rozwija, pałętają się gdzie w pierwszym składzie albo obok pierwszego składu, mając miano młodego talentu z potencjałem, mija ileś lat i taki chłopak staje się zwykłym odrzutem.
Przecież gdyby zrobić tak, że ich się szkoli niczym juniorów, rozwija piłkarsko, coś tam nawet się daje im minut w pierwszym składzie, to oni jako ten utalentowany narybek (czyli już ktoś konkretny, a nie dzieciaki z liceum, którzy mają jeszcze tysiąc pytań co do przyszłości, siebie, czy się uda zostać piłkarzem zawodowym, czy się załapie do jakiegoś klubu z ekstraklasy), chyba by przez kilka lat coś z nich było?
Ja to nie rozumiem tego jak można pracować kilka lat, grać i nic się nie rozwijać. Dziwne to jest.