Wyświetl pojedynczy post
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2787
Stary 11.04.2023, 21:12
MaLk napisał(a):Wyświetl post
A później okazuje się, że oprócz naszych rąk/nóg dochodzą jeszcze dodatkowe czynniki takie jak zaorane boisko, przełożony mecz bezpośrednich rywali, ślepy sędzia itp., itd.

Statystyka w tym sporcie przede wszystkim sugeruje, że praktycznie niemożliwe jest wygrywanie cięgiem wszystkiego, nawet jeśli jest się w pozycji PSG w Ligue 1, więc ręce na kołdrę i liczymy każdy punkt w każdym meczu w każdej kolejce, bo o ile umiem zinterpretować te liczby widniejące przy klubach w tabeli, to my musimy odrabiać stratę do Ruchu, a potencjalnie także do Niecieczy (lub, mniej prawdopodobne, Puszczy).

(edit) Aha, jeśli już jesteśmy przy statystyce - parę lat temu robiłem sobie analizę, ówcześnie na gruncie ekstraklasy, dotyczącą wpływu na wynik grania jako gospodarz. Wyniki były zgodne z oczekiwaniami, tj. faktycznie niezależnie od tego, jak silną jesteś drużyną, zwycięstwo łatwiej przychodzi gospodarzowi. Konkretnie jest to średnio ok. 10 pp. więcej wygranych gospodarzy niż gości na próbkach sezonowych. Inaczej rzecz ujmując, statystycznie większe szanse na wygraną w meczu z Ruchem, pomijając już sprawę klepiska w Gliwicach, będzie miał jednak Ruch, nie my.
A jakie to ma znaczenie w kontekście tego o co się spieramy?Ja mówię o pewnym nazwijmy to "niekorzystnym"układzie wyników gdzie zainteresowane drużyny wygrywają wszystko jak leci i tracą punkty dopiero w meczu bezpośrednio między sobą.Taki scenariusz jest mało prawdopodobny ale jest i takie mecze będziemy toczyć już tylko z Ruchem i TBB.Puszcza z tej potyczki wyszła z nami zwycięsko a na ten moment w tabeli nie ma innych drużyn które biorą udział w tej układance co nie znaczy że za 2-3 kolejki sytuacja się nie skomplikuje.
Na teraz nawet walka o wygranie ligi jest jeszcze aktualna bo 78 minucie Łęczna wygrywa z ŁKS-em.Ze złych wiadomości to Łęczną mamy na wyjeżdzie w ostatniej kolejce.
Odpowiedz cytując