Wyświetl pojedynczy post
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28299
Stary 11.04.2023, 10:25
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Ja to widzę całkiem inaczej. Przeciętny Kopacz nawet na skalę 1 ligi/ekstraklasy potrzebuje ok 70-100 spotkań na seniorskim poziomie aby być realna wartością zespołu. Nie mówię o talentach jak Kuba, ktore wchodzą z buta i na młodzieńczej fantazji zdobywają ligę. Ilu zresztą takich jest? Najczęściej ktoś zabłyśnie (jak choćby Młyński gdy debiutował czy Starzyński) a później gdy trzeba wejść w ramy taktyczne/fizyczne i rozwijać swój repertuar to okazuje się że zawodnik jest albo jednowymiarowy, albo potrzebuje kolejnych nastu spotkań aby się ograć na tym poziomie.

U nas po 20 spotkaniach już się kogoś wywala. Nie tędy droga. Mieliśmy kiedyś fajnego młodego stopera Nalepę - to go Smuda odpalił. Był Uryga już ograny to poszedł się rozwijać do Płocka.

Nawet patrząc na te wszystkie talenty z Lecha Poznań, to praktycznie zawsze potrzeba 2-3 lat na ogranie. Ich kibice dość głośno kontestują grę swoich graczy i takiego Skorasia przed sezonem wywalali z zespołu.
Człowieku, czy Ty porównujesz Dudę czy Młyńskiego do Skórasia? Jaja sobie robisz?!
Skóraś ma podstawy techniczne których nie ma żaden z naszych młodych. To kwestia talentu i jakości szkolenia - Lech ma najlepszą akademię w kraju, my mamy protezę. W jego wypadku ogrywanie miało sens, bo miał podstawy.
Wystarczy że Dudzie nie odskakuje piłka na trzy metry i już robisz z niego nie wiadomo jaki talent...

Albo trafi się nam mega talent jak wspomnieni wcześniej, albo trzeba poczekać aż nasz Akademia zacznie szkolić na porządnym poziomie. W obu wypadkach to mogą być lata. Do tego czasu - przestańmy robić z każdego łebka talent.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 11.04.2023 o godz. 10:28.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując