sevenheaven napisał(a):
|
Junca - facet który zagrał w La Liga 55 meczów, zaliczył 8 asyst.. gdyby nie kontuzje to grałby w zespole górnej połówki La Liga
|
Zapomniałeś dodać, że całą poprzednią rundę nie grał.
Sezon wcześniej rozegrał średnio 41 minut na mecz w którym występował w La Liga 2.... W 17 spotkaniach w ogóle nie wystąpił, więc rozegrał średnio 24 minuty w meczu swojego klubu (ile to, 28% możliwych minut?)
Cały wcześniejszy sezon stracił ze względu na urazy, nie rozegrał ani minuty.
A przed tym kolejny sezon ze świetnymi statsami - brał udział w całych 3 meczach w kampanii 19/20.
W sezonie 2018/2019 rozegrał faktycznie niezły sezon w La Liga w którym zaliczył 3 asysty! Tylko nie do końca jestem pewien skąd przekonanie, że grałby w czołówce La Liga. Nie wykręcał jakichś ewidentnie mocarnych statystyk, wyglądało to nader przeciętnie.
Generalnie lubię go, ma świetnie ułożoną nogę w ofensywie, wrzuca piłki na nos. Ma problemy z kryciem na radar i jeżeli po kimś widać momentami nonszalancje w grze to głównie po nim jak prowadzimy (głupie straty, niedokładne przyjęcia / zagrania wynikające z braku koncentracji). Ale co tam, patrząc ile asyst robi i jakie wrzutki typ ładuje to jestem mu skłonny to wszystko wybaczyć. Pytanie tylko czy przy lepszych jakościowo przeciwnikach te jego obcinki nie będą brzemienne w skutkach. Oby nie.
sevenheaven napisał(a):
|
Fernandez - facet, który grał z powodzeniem w greckiej ekstraklasie, a następnie u arabów
|
Nikt nie kwestionuje CV Luisa, jeśli jest mowa o CV, to o gościach co przyszli w zimie.
sevenheaven napisał(a):
|
Ikbekeme - jeszcze niedawno jego klub żądał za niego 10 milionów euro !! był blisko reprezentacji swojego kraju.. ostatnio podstawowy piłkarz w USA, gdzie Yeboah grzeje ławę
|
Od razu sprostuję. Żeby nie było uważam, że James jest świetny, ale :
- Ostatni raz rozegrał więcej niż 45 minut na mecz (wartość uśredniona, nie biorę pod uwagę meczy w których w ogóle nie grał - bo mógł nie grać przez uraz itp) w sezonie 19/20 i było to w La Liga 2.
- W MLS ten podstawowy zawodnik rozegrał 5 krotnie 90 minut. Jego średnia w meczach, w których występował to 38 minut / mecz. Jeślibym brał wszystkie mecze jego klubu to byłoby to astronomiczne 26 minut na mecz......
- Dla porównania przytoczony tu przez Ciebie rezerwowy Yeboah rozegrał w tym samym sezonie co James średnio 41 minut na mecz w którym występował (+3 minuty względem Jamesa), dodatkowo zagrał on w każdym meczu swojej drużyny w mniejszym lub większym wymiarze czasu, co oznacza 41 minut na mecz drużyny (+15 minut na mecz względem Jamesa).
Także tu zwyczajnie mijasz się z prawdą.
Także mistrzem kłamstw i niedopowiedzeń to jesteś ty sam.
Każdy z naszych zimowych nabytków ma jakiś defekt, podatność na kontuzję, gorszy sezon, niższa liga, brak dobrych statystyk...... Inaczej by do nas nie trafili. Świetnie, że grają tak ładnie u nas. Niech się zgrywają i dalej cieszą nasze oko, ale nie mitologizujmy gości, którzy nie bez powodu wylądowali w 1 lidze.
Pozdrawiam.