|
W tej kadrze wszystko jest super i nic nie jest super.
Kasa jest ale o kasę się kłócą. W dobrych klubach grają ale nie przekłada się to na kadrę. Mamy 3 światowych piłkarzy - Zielu, Lewy, Szczęsny - ale niewiele to daje czy piłkarsko czy mentalnie. Są jakieś nazwijmy to młode talenty, dobrze rokujący piłkarze i starzy wyjadacze ale ani ci młodzi, ani ci starzy nie dają jakości. Rozwija się taki Kiwior czy inny Jóźwiak itp i nagle idzie gdzieś w ....u do Arsenalu siedzieć na ławę albo na drugi poziom rozgrywkowy w Anglii lub wylatuje do Ameryki kopać piłkę. Nawet kwestia dopingu, a raczej jego braku to jest żenada i wstyd, żeby z piłki zrobić piknik, zamiast stworzyć na trybunach u siebie tego dwunastego zawodnika, który czasami potrafi napędzić, tknąć do walki zawodników. Wiadomo, że inne emocje grać na pikniku, a inne jak 10 czy 50 tys pojebów zacznie drzeć mordy jakby jakaś wojna była.
Ta kadra zatraciła jaja i pazur. Gra jest nijaka. I nie zwalałbym tego tylko na kwestię kasy itp ani na kwestię, że mamy za słabych piłkarzy. Nikt nie wymaga aby prowadzić grę z jakąś Francją, Belgią czy Holandią ale np z Czechami już tak, zagrać dobry mecz chociaż z przykładowymi Czechami, Albanię czy Arabię rozpykać i dominować, a w meczu z topowymi drużynami po prostu się nie błaźnić, starać się, niech wyjdzie te kilka akcji, nawet niezakończonych bramką.
Także ja bym nie twierdził, że Lewandowski czy Zieliński bez takich kolegów jak w klubach w tej kadrze nic nie zrobią bo się nie da albo że reszta to jest taka cienka, że uniemożliwia to zagranie meczu na jakimś średnim poziomie.
Z małymi wyjątkami - przeważnie jeśli chodzi o mecze ze słabeuszami - na tę kadrę nie da się patrzeć. Wszystko jest bez polotu, bez pomysłu, widać, ze się męczą.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
|