Wyświetl pojedynczy post
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28225
Stary 27.03.2023, 11:59
W sumie ta pierwsza bramka to może być niewzięcie poprawki na ciężkie nogi przy interwencji. Był pewny, że zdąży, a tu dupa, jeśli mamy kogoś usprawiedliwiać.

Ten mecz pokazał jedno, nie jesteśmy aż tak mocni, jak byśmy chcieli. Zmiennicy nie dają jakości, a gracze podstawowi nie mają aż takiej przewagi jakości nad przeciwnikami jak byśmy sobie życzyli. Wystarczy trochę mocniejszego treningu i już przewaga stopniała.

Pokazuje to jakie detale nieraz zaważają na wyniku.
Drozd tu gloryfikuje Radka za podejście, też mi się ono bardziej podoba niż mowa trawa Jurka. Jednakże pamiętam wyniki Sobola z tym samym materiałem i były zgoła podobne.

Do czego zmierzam : nieważne co się gada w mediach, ważne jak się trenuje i kogo się wystawia w pierwszym składzie. Pokazał to choćby wczorajszy sparing. Także szanowny Drozdzie, przestań pieprzyć o bezjajecznosci medialnej Brzęczka jako głównym winowajcy niepowodzeń.

Winne były wybory Brzeczka jako DS i jako trenera, ewentualnie jakość czy intensywność treningu.
Sobol dostał dużo lepszych piłkarzy, Wuja próbował lepić z tego co miał i oprzeć skład na tzw młodych zdolnych. Przejechał się na tym okrutnie. Może gdyby miał sezon dwa na ogrywanie to by coś się z tego wykluło. Albo i nie.

Mentalność się buduje w szatni, nie w rozmowach z dziennikarzami. Popatrz jak bezjajeczny był zawsze w kontaktach z mediami chociażby Nawałka. Co nie znaczy, że nie potrafił powiedzieć wprost tego co trzeba w szatni. Jurek poniósł wielopoziomową porażkę w Wiśle, co nie zmienia faktu, że Twoja diagnoza problemu jest po prostu płytka, naiwna i przy tym kretyńska. Obecnie Kuba też jest w szatni i ma wpływ na drużynę, a gramy dobrze.

Co się zmieniło?
Głównie pilkarze pierwszego składu. Dyrektor sportowy.
Trener? Myślę, że też zmiana na tym stanowisku miała znaczenie, ale moim zdaniem dużo mniejsze i nie z tych powodów o których piszesz. Przypominam, że Sobol był cały czas obecny w szatni za trenerki Wuja. Co uważam, że Sobol zrobił lepiej? Podjął lepsze decyzje personalne (miał też w tym względzie większe możliwości), lepiej dobrał obciążenia treningowe (nie padamy w 60minucie, ale to może być pokłosie opierania gry na starszych, silniejszych organizmach), maksymalnie uprościł przekaz do drużyny by szybko wkomponować nowe ogniwa do składu (tu 100% jego zasługi) i to zażarło. To co gada do mediów ma marginalne znaczenie.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 27.03.2023 o godz. 12:44.
Odpowiedz cytując