Jaroo1 napisał(a):

|
zeby ludzie, którzy przyjeżdżają na kadrę nigdy w życiu nie myśleli o zarabianiu na niej, żeby im zalezało jedynie na grze, żeby na boisku pokazali 100 albo więcej procent swoich umiejetności.
|
Wytłumacz mi tak, żebym zrozumiał, dlaczego nie można zarabiać grając w kadrze? Rozumiem, że wszyscy mogą zarabiać jak gra reprezentacja, ale Ci co tworzą to wydarzenie mają to robić za darmo?
FIFA może zarobić, sędzia może zarobić, operatora stadionu może zarobić, PZPN może zarobić, wszystkie firmy reklamujące się wokół meczu mogą zarobić, catering na stadionie może zarobić, kierowca, który przywiózł piłkarzy na mecz może zarobić... tylko ten bogaty zarobiony po pachy piłkarz ma akurat w ten dzień zapierdalać za darmo, bo zwykłemu Kowalskiemu przed TV to przeszkadza? Bo jakiś Borek czy inny cudak tak powiedział, a reszta powtarza? Za darmo w imię zasad i honoru to sobie można zagrać na osiedlu między piątkiem, a pierwszą zmianą w poniedziałek w robocie, a nie w profesjonalnym sporcie, gdzie każdy kosi hajs na tym, że wyszedłeś w danym dniu zagrać i chce to oglądnąć X osób na żywo i Y przy TV.