Patryko napisał(a):

Zdajesz sobie sprawę, że Niemcy i Polska leżą w większości swojego terytorium na tej samej szerokości geograficznej, a średnioroczna temperatura różni się o niecałe 2 stopnie (cieplej jest w Niemczech)?
Klimat jest podobny, tylko szkolenie młodzieży dzielą u nas i u nich lata świetlne (nie mówiąc o szkoleniu w klubach seniorskich).
Lech ma z tyłu przeciwności klimatu i po prostu kręci lody, praktycznie rok do roku wypuszczając grajka, którego sprzedają za miliony euro. Nie staram się tu w żaden sposób gloryfikować ich akademii, tylko po prostu przy odpowiednim poziomie finansowania i pracy organizacyjnej u nas, w Polsce, też da się coś zbudować, bez biadolenia o trudnych warunkach pogodowych.
|
Kolejny juz raz odsyłam cię do mojego oryginalnego posta, bo go nie przeczytałeś ze zrozumieniem.